Marilena Nardi laureatką Grand Prix World Press Cartoon 2018

Grand Prix 13th edition of World Press Cartoon 2018 - Marilena Nardi / Italy
Grand Prix 13th World Press Cartoon 2018 – Marilena Nardi / Italy

Rysunek „Wolność słowa” autorstwa włoskiej rysowniczki Marileny Nardi został uhonorowany Grand Prix 13. edycji World Press Cartoon 2018, wielkiego corocznego międzynarodowego konkursu rysunku satyrycznego, żartu i karykatury publikowanych w prasie. Wystawa pokonkursowa otworzyła wczoraj swoje podwoje w Centrum Konferencyjno-Kulturalnym Caldas da Rainha w Portugalii.

Tym samym Nardi zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii rysunku prasowego. Praca, która została uznana za najlepszy rysunek prasowy w roku 2017, została opublikowana w barcelońskim piśmie „Illegal Times” w grufniu ubiegłego roku. Drugą nagrodę w tej kategorii wywalczył brazylijski rysownik Cau Gomez za rysunek opublikowany w brazylijskim czasopiśmie „Continente”, a trzecią Hicabi Demirci z Turcji za publikację z gazety „Pazar”.

Oprócz prac nagradzanych w kategorii „Editorial” jury przyznało nagrody w kategoriach „Karykatura” i „Żart”.

Za najlepszą karykaturę została uznana praca, której autorem jest Luc Descheemaeker O-Seoker z Belgii. Zwycięska karykatura przedstawia prezydenta USA Donalda Trumpa i publikowana była na łamach „Jyllands-Posten”. Także Trump jest bohaterem karykatury nagrodzonej drugą nagrodą. Wyszła ona spod piórka holenderskiego karykaturzysty Petera Nieuwendijka Endyck i publikowana była w e-magazynie „Fenamizah”. Trzecią nagrodę w tej kategorii otrzymał rysownik z Indii Thomas Antony za publikację z „Metro Vartha”.

W kategorii „Żartu” nagrodzono 1. nagrodą rysunek Serba Nedeljko Ubovica z pisma „Vecernje Novosti”, 2. nagrodą rysunek Brazylijczyka Silvano Mello z pisma „Super Notícia”, a trzecią rysunek Fadi Abou Hassana z Norwegii opublikowany na łamach „Cartoon Movement”.

13th WORLD PRESS CARTOON 2018 / Portugal

Grand Prix 13th edition of World Press Cartoon 2018 – Marilena Nardi / Italy

Editorial Cartoon:
First Prize: Marilena Nardi / Italy
Second Prize: Cau Gomez / Brazil
Third Prize: Hicabi Demirci / Turkey

Caricature:
First Prize: Luc Descheemaeker O-Seoker / Belgium
Second Prize: Peter Nieuwendijk Endyck / Netherlands
Third Prize: Thomas Antony / India

Gag:
First Prize: Nedeljko Ubovic / Serbia
Second Prize: Silvano Mello / Brazil
Third Prize: Fadi Abou Hassan / Norway

Nagrodzone prace publikowane są na stronie > http://worldpresscartoon.com/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *