Wystawa pokonkursowa I Ogólnopolskiego Konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa

Rynek rysunek_prasowy plakat

W piątek, 15 lutego, o godz. 17,00 w Galerii Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33, w Olsztynie zostanie otwarta wystawa pokonkursowa I Ogólnopolskiego Konkursu na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa.

Na konkurs nadesłano 124 prace 27 autorów z całego kraju, m.in. z Olsztyna, Mrągowa, Olecka, Starachowic, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic, Jarosławia, Tułowic, Starachowic, Murowanej Gośliny, Zabrza i Częstochowy.

Prace konkursowe publikowane były w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Polskiej”, „Angorze”, „Tygodniku Przegląd”, „Trybunie”, „Nie”, „Faktach i Mitach”, „Tygodniku Solidarność”, „Super Expressie” i „Przeglądzie Technicznym”.
Na konkurs swoje rysunki przysłali również autorzy z prasy regionalnej — „Nowej Trybuny Opolskiej”, „Naszego Miasta Jarosław”, „Tygodnika Ciechanowskiego”, „Echa Katolickiego”, „Co Gdzie Kiedy”, „Kuriera Mrągowskiego”, „VariArt-u” oraz stron autorskich w internecie.

Zwycięzców konkursu poznamy 24 lutego podczas gali dziennikarzy Warmii i Mazur, która odbędzie się w olsztyńskim ratuszu. Natomiast prace konkursowe zostaną zaprezentowane nie tylko od 15 lutego w Starym Ratuszu. Drugą część wystawy będzie można oglądać od 20 lutego w Bibliotece UWM.

Poza konkursem zostaną zaprezentowane prace Aleksandra Wołosa — patrona konkursu, a także rysunki Zbigniewa Piszczako – pomysłodawcy, jurora i koordynatora konkursu..

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *