Luc Vernimmen w Galerii BWA w Zielonej Górze

Rys. Luc Vernimmen
Rys. Luc Vernimmen

W Galerii BWA w Zielonej Górze, Al. Niepodległości 19, od 11 do 30 września prezentowana będzie wystawa rysunków satyrycznych belgijskiego artysty Luca Vernimmena.

Wystawa jest nagrodą w XX Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny pod hasłem „Światło”, którego organizatorami byli Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT.

Finisaż z udziałem artysty zaplanowany jest na 29 września na godz. 16.00

Luc Vernimmen (ur. 1959). Rysował komiksy już w dzieciństwie, było więc oczywiste, że po liceum wybrał edukację graficzną w Szkole Sztuk Pięknych St.-Lucas w Antwerpii. Później studiował także rzeźbę w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Jako grafik tworzy foldery, logotypy, plakaty oraz ilustracje do publikacji edukacyjnych i książek dla młodzieży, dla różnych wydawców w Belgii i Holandii. Przez wiele lat pracował jako twórca czcionek i tester oprogramowania w dziale graficznym firmy w Mortsel. Obecnie pracuje jako niezależny ilustrator, rysownik i grafik. Regularnie prezentuje swoje grafiki i malarstwo na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace są często nagradzane w międzynarodowych konkursach na rysunek satyryczny. Członek CartoonMovement.com, platformy online dla rysowników prasowych. Inna pasja artysty, muzyka, pojawia się jako stały element w jego dziełach.

Więcej o twórczości artysty na jego stronie internetowej > http://www.lucvernimmen.be/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *