Wystawa komiksowa w Fotoplastikonie Warszawskim

Rys. Tomasz Niewiadomski
Rys. Tomasz Niewiadomski

Jeszcze przez ten tydzień, do soboty 18 czerwca, można oglądać w Fotoplastikonie Warszawskim (Warszawa, Al. Jerozolimskie 51) wystawę „Dłuto i młot”.

„Dłuto i młot”, to komiks, jakiego chyba jeszcze nie było. Jego autorami są Grzegorz Janusz i Tomasz Niewiadomski, którzy przygotowali swoją pracę specjalnie do Fotoplastikonu Warszawskiego. Fotoplastikon to maszyna zbudowana na początku XX wieku, służąca do oglądania stereoskopowych fotografii w trójwymiarze. Dzięki specjalistycznej technice wydruku i ekspozycji oraz umieszczeniu komiksu w fotoplastikonie staje się on trójwymiarowy, a to prawdziwa rzadkość w świecie opowieści rysunkowych. Komiksu nie można czytać we własnym tempie, lecz trzeba podążać za obrotami maszyny wprawiającej kadry komiksu w ruch. „Dłuto i młot” został wymyślony w taki sposób, że nie ma ani początku, ani końca, można go więc oglądać od dowolnego momentu. Dzięki temu zabiegowi przedstawiona historia zyskuje uniwersalny wymiar.
Ekspozycja została udostępniona publiczności 8 czerwca br.

Więcej informacji na stronie http://fotoplastikonwarszawski.pl/wydarzenia/dluto-mlot-wystawa-komiksowa-fotoplastikonie-warszawskim

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *