Odszedł Karol Śliwka

Źródło: Patryk Hardziej - Facebook
Źródło: Patryk Hardziej – Facebook

Dzisiaj w nocy zmarł Karol Śliwka, słynny grafik, twórca plakatów, grafik, znaczków pocztowych, opakowań, okładek i znaków firmowych. Informację o śmierci artysty podał jako pierwszy Patryk Hardziej, współpracownik Śliwki

Karol Śliwka (1932 – 2018) – polski artysta grafik. Twórca plakatów, grafik, znaczków pocztowych, opakowań, okładek i znaków firmowych (logo).

Ukończył Wieczorową Szkołę Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Bielsku-Białej. Do roku 1953 był uczniem w Państwowym Liceum Technik Plastycznych (obecnie Zespół Szkół Plastycznych) w Bielsku-Białej, gdzie w latach 1950–1956 uczył Józef Klimek. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ukończył w 1959 roku. Jest wieloletnim członkiem ZPAP i ZAiKS.

Karol Śliwka projektował m.in. znaczki pocztowe, opakowania czekolady E. Wedla, opakowania papierosów Giewont, Syrena i Morskie, pudełka kosmetyków Wars i Sexy oraz loga wielu znanych instytucji. To spod jego ręki wyszły znaki firmowe m.in. PKO BP, Instytutu Matki i Dziecka, Polskiej Fundacji Pokoju, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Domu Towarowego Smyk w Warszawie czy Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Z pracami Artysty można zapoznać się na stronie > http://www.karolsliwka.pl/index.htm

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *