Kamil Jerzyk wśród ilustratorów Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

Rys. Kamil Jerzyk
Rys. Kamil Jerzyk

W tym roku świat obchodzi 70. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Z tej okazji portal https://www.cartoonmovement.com/ przy współpracy Biura Praw Człowieka ONZ i rządu Królestwa Niderlandów zaprosił rysowników z całego świata do zilustrowania 30 artykułów Deklaracji.

Zaproszenie spotkało się z szerokim odzewem. Organizatorzy otrzymali ponad 500 rysunków, spośród których wybrali po dwa najlepiej ilustrujące kolejne artykuły Deklaracji.

W założeniu każdy artykuł Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ma być zilustrowany jednym rysunkiem. Dlatego na stronie https://www.cartoonmovement.com/newsroom?fq=subroom.86&fq=type.cartoonists&fq=order.new przeprowadzane jest głosowanie publiczności, które ma wyłonić prace najlepiej oddające sens poszczególnych artykułów Deklaracji.

W gronie artystów, których prace zostały oddane pod osąd publiczności, jest rysunek Polaka Kamila Jerzyka. Zilustrował on Artykuł 4:  „Nikt nie może być utrzymywany w niewolnictwie lub poddaństwie”.

Aby zagłosować na wybrany rysunek należy się zarejestrować na portalu. Rejestracja jest bezpłatna i organizatorzy zapewniają, że nie będą używać adresu e-mail i danych osobowych rejestrującego się do jakichkolwiek innych celów.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *