Jacek Yerka na Irancartoon i CWN

rys. Jacek Yerka / Poland
rys. Jacek Yerka / Poland

Od jakiego czasu informujemy o kolejnych galeriach polskich artystów publikowanych na związanym z Tabriz Cartoon Association irańskim portalu CWN-News.
Wczoraj na tych stronach pojawiła się galeria ilustracji Jacka Yerki.

Jacek Yerka (właściwie Jacek Kowalski) ur. 1952 w Toruniu – polski artysta, malarz surrealista, projektant plakatów. W 1976 ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W pierwszych latach po studiach projektował plakaty pokazywane m.in. na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, biennale w Lahti oraz w Warszawie. Od 1980 poświęcił się malarstwu. Tworzy surrealistyczne kompozycje i baśniowe pejzaże. W 1995 artysta został laureatem nagrody “World Fantasy Award”. Wydawnictwo “Morpheus International” wydało album The Fantastic Art of Jacek Yerka.
Autor okładki i grafiki w książeczce płyty Seweryna Krajewskiego – Lubię ten smutek.

Galeria tego samego artysty została opublikowana kilka dni temu na innym irańskim portalu www.irancartoon.com. Portal ten związany jest z Iranian House of Cartoon, który ma siedzibę w Teheranie. Po przejrzeniu zawartości stron, łatwo zauważyć, że to właśnie Irancartoon przede wszystkim propaguje polską (i nie tylko) karykaturę, a CWN-News tylko posiłkuje się materiałami konkurencyjnego portalu.

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *