Rysownicy przeciwko zmianom klimatycznym – wystawa w Paryżu

rys. Zbigniew Kołaczek
rys. Zbigniew Kołaczek

W dniach 29 listopada – 13 grudnia 2015 roku w Paryżu odbywa się 21. Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna (COP21) z udziałem światowych przywódców, którzy omawiają kwestie związane z negatywnymi zmianami klimatu. Jej celem jest opracowanie międzynarodowego porozumienia zmierzającego do ograniczenia ocieplenia klimatu.

W tym samym czasie w Paryżu działa alternatywny szczyt klimatyczny ,,Place To B”, który współtworzą aktywiści, dziennikarze, artyści i obywatele z całego świata zatroskani o los naszej planety. Wszystkie wydarzenia, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym można śledzić na stronie organizatorów: http://www.placetob.org/

Razem z francuskim Causette Magazine została zorganizowana międzynarodowa wystawa ,,Rysownicy przeciwko zmianom klimatycznym”. Żeby wziąć udział w tym projekcie należy wysłać prace na temat ekologii na adres: cartoonscop21@openmailbox.org. Wystawa on-line http://www.placetob.org/cartoons/ aktualizowana jest przez organizatorów w miarę otrzymywania prac.

W niedzielę, 6 grudnia, jedynym rysownikiem z Polski był Zbigniew Kołaczek, którego sześć prac prezentowanych jest w wirtualnej galerii.

Internetowa galeria ma także swój „normalny” odpowiednik – najciekawsze prace prezentowane są w Causette Gallery. Ponadto wybór tych „naj” będzie opublikowany w Magazynie Causette.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *