Galerie karykatur polityków na irancartoon.com

Vladimir Putin - rys. Grzegorz Szumowski
Vladimir Putin – rys. Grzegorz Szumowski

W cyklu tematycznych prezentacji twórczości rysowników z całego świata irański portal irancartoon.com opublikował kilka galerii, których bohaterami są osobistości ze świata międzynarodowej polityki.

Bohaterem pierwszej prezentacji jest Barack Obama, a do galerii liczącej 37 prac można wejść ze strony http://www.irancartoon.com/gallery-of-international-caricature-barack-obama/. Wśród prezentowanych karykatur nie ma pracy żadnego polskiego karykaturzysty.

Jeśli bohaterem pierwszej galerii był Obama, to wiadomym było, ze druga musi byś poświęcona Putinowi. Galeria zawierająca 45 karykatur Vladimira Putina dostępna jest pod adresem http://www.irancartoon.com/gallery-of-caricature-vladimir-putin/# . Jedna z karykatur wyszła spod pędzla Grzegorza Szumowskiego.

Trzecim politykiem, który dorobił się swojej galerii karykatur ma irancartoon.com jest Fidel Castro. Galeria jest pod adresem http://www.irancartoon.com/gallery-of-caricature-fidel-castro/ i zawiera 42 karykatury kubańskiego dyktatora. Nie ma w tym zestawie prac polskich karykaturzystów.

Czwarta galeria, to karykatury przedstawiające Mahatma Gandhi’ego. Wejście do galerii – http://www.irancartoon.com/gallery-of-caricature-mahatma-gandhi/#. W zestawie 67 karykatur jest jedna autorstwa rysownika z Polski (chociaż reprezentującego Niemcy) – Tomsona, czyli Tomasza Wołoszyna.

Ostatnią z obecnie opublikowanych w tym cyklu prezentacji jest galeria, której bohaterem jest Kim Jong Un. Wejście do galerii: http://www.irancartoon.com/gallery-of-international-caricature-kim-jong-un-2016/#. Na galerię składa się 39 prac – nie ma w tym zestawie karykatur polskich karykaturzystów

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *