„Memy” Marty Frej we Wrocławiu

frej

W Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, pl. Świętojański 1, dzisiaj, 1 kwietnia, zostanie otwarta wystawa Marta Frej „Memy”. Wernisaż i spotkanie z autorką rozpocznie się o godz. 19.00.

Marta Frej – malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka. Ukończyła ASP w Łodzi (dyplom 2004), asystentka w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego na ASP w Łodzi (2005–2009). Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie. Autorka festiwalu ART.eria, członkini duetu artystycznego FRiKO. W 2015 roku zaprojektowała okładkę do „Uległości” Michela Houellebecqa, wspólnie z Agnieszką Graff wydały nakładem Krytyki Politycznej książkę „Memy i graffy”, w której Agnieszka Graff pisze, a Marta Frej rysuje.

Artystka posługuje się jednym z najciekawszych tworów popkultury – memami. Za pomocą memów opatrzonych jej rysunkami uprawia nowoczesną formę felietonu z aktualnymi komentarzami do rzeczywistości- czasem śmiesznymi, czasem gorzkimi- zawsze trafnymi. Liczba lajków na jej profilu „Marta Frej” osiągnęła już prawie 90 tysięcy, a Marta stała się głosem kobiet.

Ekspozycję będzie można oglądać od 2 kwietnia 2016 do 8 maja 2016, a została zorganizowana w ramach działalności Galerii komiksu i ilustracji „Tymczasem”.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *