Wystawy Satyrykonowe

Plakat Satyrykonu 2015 - projekt Ryszard Kaja
Plakat Satyrykonu 2015 – projekt Ryszard Kaja

Legnicki Satyrykon, to nie tylko ekspozycja miedzynarodowej wystawy pokonkursowej. To także wystawy towarzyszące temu świętu satyry i karykatury, które w tych dniach odbywa się w Legnicy.
W tym roku organizatorzy przygotowali cztery ekspozycje – dwie indywidualne, jedną zbiorową i jedną wypożyczoną z Muzeum Karykatury w Warszawie.
Pierwsza z wystaw indywidualnych, to ekspozycja „Witold Mysyrowicz – Po oczach”. Wystawa eksponowana jest w Galerii „Ring” w Legnicy w dniach 12 czerwiec – 19 lipiec br.
Druga wystawa, to „Andrei Popov – rysunki” pokaz najlepszego debiutu Satyrykonu 2015. Ekspozycja prezentowana jest w Galerii „Satyrykon” w Legnicy w dniach 9 czerwiec – 1 sierpień br.
Wernisaże wystaw odbyły się 19 czerwca br.
Dzień później miało miejsce w Muzeum Miedzi uroczyste otwarcie wystawy „Wielka wojna i pokój – Wielka wojna”. Ekspozycja została wypożyczona ze zbiorów Muzeum Karykatury i będzie można ją oglądać do 30 sierpnia br.
Ostatnią ekspozycją, która oficjalnie została otwarta 20 czerwca, jest „Skłonność do ostrości” – wystawa prac studentów Uniwersytetu Artystycznego z Poznania. Wystawę można oglądać w Teatrze Modrzejewskie w Legnicy w dniach 5 czerwiec – 30 sierpień br.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *