Trzynasty Karpik

karpik_pleksi.jpeg

Ośrodek Kultury w Niemodlinie od roku 2003 jest organizatorem konkursu na rysunek satyryczny, którego tematem są ryby, a przede wszystkim karp, wędkarze oraz ich połowy widziane przez pryzmat różnych narodowości, kultur oraz technik artystycznych.
Po pierwszych edycjach, w których uczestniczyli tylko rysownicy z Polski, obecnie „Karpik” ma międzynarodowy charakter – wpływają nań prace z kilkudziesięciu krajów.
Tegoroczna, 13 edycja, jest także, tak jak poprzednie, ukierunkowana na „karpia”, wszak nazwa konkursu nawiązuje do licznych stawów hodowlanych, z których od XVI w. słynie Niemodlin.
W konkursie może uczestniczyć każdy zajmujący się, amatorsko bądź zawodowo, rysunkiem satyrycznym. Warunkiem jest dostarczenie na adres organizatorów do 30 września dwóch oryginalnych prac na temat ryb i wędkarzy.
Ze strony http://www.static.okniemodlin.org/download/attachment/3870/karpik-2014-katalog.pdf można pobrać katalog ubiegłorocznej edycji, a na stronie http://www.static.okniemodlin.org/download/attachment/4153/regulamin-karpik-2015.pdf publikowany jest regulamin tegorocznej edycji.
Regulamin ten jest także dostępny, obok innych wrześniowych konkursów, w dziale „Konkursy”.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *