Satyra na Biesiadzie u Bartnika

bartnik-eryk
ERYK 2013 – nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury dla Sądeckiego Bartnika

W ten weekend, 4-5 lipca, w Stróżach k. Grybowa (woj. małopolskie) odbędzie się XXIV Biesiada u Bartnika, której organizatorami są Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” oraz Stowarzyszenie „Nasza Ziemia Grybowska” i Karpacki Związek Pszczelarzy.
Tradycyjnie spotkaniom pszczelarzy towarzyszą wystawy, które są plonem plenerów organizowanych przez państwo Annę i Janusza Kasztelewiczów.
W tym roku z ich gościnności skorzystali: Joanna i Zygmunt Zaradkiewiczowie, Dariusz Łabędzki, Jarosław Hnidziejko, Jacek Podlasiński, Tomasz Wołoszyn z Mateuszem i Matyldą, Katarzyna Czerniawska oraz Liliana i Mirosław Hajnos.
Plon artystycznego spotkania został zaprezentowany na wystawie poplenerowej, która była eksponowana w Muzeum Pszczelarstwa i zostanie też pokazany podczas Biesiady u Bartnika.
Drugą ekspozycją, którą będą mogli obejrzeć goście Biesiady, będzie pokonkursowa wystawa „Polityka w karykaturze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, udostępniona przez Fundację Festiwalu Satyry Europejskiej „Koziołki” z Poznania.
Dokładny program imprezy dostępny jest na stronie bartnik.pl

Fragment wystawy poplenerowej
Fragment wystawy poplenerowej

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *