Plener „Sądecki Bartnik 2016”

stroze-szyld

W dniach od 5 do 12 czerwca w Stróżach koło Grybowa (woj. małopolskie) odbył się VIII Plener Karykaturzystów „Sądecki Bartnik 2016”.

Artystów zajmujących się karykaturą i rysunkiem satyrycznym gościli Anna i Janusz Kasztelewiczowie, właściciele Gospodarstwa Pasiecznego ”Sądecki Bartnik”.

”Sądecki Bartnik” jest spełnieniem pasji, fascynacji życiem pszczół oraz aspiracji zawodowych Anny i Janusza Kasztelewiczów. Rodzinna firma została założona w 1973 r. w Stróżach k/Grybowa – miejscowości malowniczo położonej na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Tereny ekologicznie czyste, bo znajdujące się z dala od ośrodków przemysłowych, stały się idealną bazą dla gospodarstwa mającego w zamyśle założycieli pozyskiwać najwyższej jakości produkty pszczele. Pierwsze lata prowadzenia gospodarstwa były dla jego właścicieli nieustanną nauką, doskonaleniem wiedzy i umiejętności oraz żmudnym zbieraniem doświadczeń. Czas ten zaowocował, po 1989 roku, niezwykle dynamicznym rozwojem firmy, powszechnie znanej i cenionej w Polsce, Europie oraz wielu krajach świata, której pasieki liczą ponad półtora tysiąca pni. Pozyskiwane są tu zarówno delikatne miody wiosenne, późniejsze, niezwykle cenne, szlachetne miody lipowe i spadziowe, najwyższej jakości miody odmianowe, a także inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, wosk, propolis, mleczko pszczele oraz pierzga. Czystość okolicznych lasów, łąk i pól w połączeniu z perfekcyjną dbałością o stan rodzin pszczelich oraz wysoką miodnością owadów, to fundament, na którym oparta jest marka i niekwestionowana renoma ”Sądeckiego Bartnika”.

Od kilkunastu lat państwo Kasztelewiczowie stali się także mecenasami sztuki – regularnie organizują plenery malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne i karykaturzystów.

W tym roku z gościnności „Sądeckiego Bartnika” skorzystali: Dariusz Łabędzki, Liliana i Mirosław Hajnos, Henryk Cebula, Marek Gliwa, Monika i Zenon Żyburtowicz oraz Swietłana i Sergiusz Kaszkowski z Alonką. Na „chwilę” wpadł Bartłomiej Belniak. W plenerze uczestniczyły też dwie uczennice z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w JarosławiuAnna Błądek i Ewa Szczębar.

Równocześnie z plenerem karykaturzystów odbywał się plener fotografików. Opiekunem obydwu plenerów był Bogdan Andrzej Klimczyk.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z pleneru. Autorami prezentowanych zdjęć są: Marek Gliwa, Liliana Hajnos, Mirosław Hajnos, Kazimierz Kwiatkowski, Dariusz Łabędzki, Mariusz Przygoda.

stroze-ogol

stroze-papu

stroze-ropa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

stroze-c-h

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

struze darek

stroze-zenek-przygoda

stroze-trzy

stroze-ser

stroze-lp

dwie-kwiatkowski

stroze-ika

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

struze-alonka

stroze-monika

stroze-b

struze-oka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

stroze-1

stroze2

struze-serg

 

 

Dziękujemy i do zobaczenia za rok…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *