Ochmistrzyni Lazarek

rys. Małgorzata Lazarek - ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
rys. Małgorzata Lazarek – ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie

Jutro, 31 grudnia, o godz. 16.30 w TVP Regionalna (w paśmie ogólnopolskim) zostanie wyemitowany reportaż Bożeny Klimus ”Ochmistrzyni w kuchni”.

Bohaterką reportażu jest Małgorzata Lazarek – absolwentka katowickiego Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Rysuje, maluje obrazy, tworzy ilustracje, wykonuje rysunki satyryczne. Otrzymała wiele nagród w konkursach w Polsce i za granicą. Jest np. dziewięciokrotną laureatką legnickiego Satyrykonu. Małgorzata Lazarek wystawiała swoje prace w wielu krajach Europy, ale jak twierdzi – dopiero kiedy odkryła Internet, dotarła do tysięcy odbiorców. Wykonywała rysunki satyryczne dla „Super Ekspressu” i „Gościa Niedzielnego”. Tworzyła dla „Twojego Stylu” i „Gazety Wyborczej”! Odnajdywała się w każdej redakcji! I w każdej robocie znajdowała pole do twórczego działania.

Dziś Małgorzata Lazarek nie tylko tworzy obrazy i rysunki, ale także prowadzi restaurację. Zielona Gęś to miejsce, w którym ściany są pełne jej prac plastycznych. Tutaj może również dowodzić kuchnią! Uwielbia wymyślać nowe potrawy, modyfikować stare! Uważa, że gotowanie to również forma działalności artystycznej! Właśnie z perspektywy kuchni nasza bohaterka spróbuje podsumować mijający rok. Poznamy subiektywne spojrzenie artystki na różne wydarzenia, oraz mniej lub bardziej znane święta.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *