Manuel Arriaga i Vorontcov Nikolai najlepsi w Animal Cartoon 2018, Kowalska-Wieczorek i Kołaczek w wyselekcjonowanej puli

ANIMAL CARTOON 2018 First Prize: Vorontcov Nikolai / Russia
ANIMAL CARTOON 2018 First Prize: Vorontcov Nikolai / Russia

Zorganizowany w Serbii po raz trzeci konkurs Animal Cartoon 2018 wygrali i podzielili się pierwszą nagrodą Hiszpan Manuel Arriaga i Rosjanin Vorontcov Nikolai. Także druga nagroda przypadła dwóm rysownikom. Otrzymali ją Sergii Riabokon z Ukrainy i Marco De Angelis z Włoch. W przypadku trzeciej nagrody jury w składzie: Juliana Pena Pai (Rumunia), Istvan Kelemen (Węgry), Tošo Borković, Jugoslav Vlahović, Jovo Škomac, Špiro Radulović (wszyscy – Serbia), wykazało się konsekwencją i także przyznało dwie nagrody. Otrzymali je Zoran Tovirac Toco z Serbii i Mohsen Zarifian z Iranu.

Ponadto jurorzy dyplomami uhonorowali 6 rysowników.

W puli finałowych prac znalazły się rysunki dwójki Polaków: Izabeli Kowalskiej-Wieczorek i Zbigniewa Kołaczka. Tym samym ich prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej i znajdą się w wydawnictwie towarzyszącym tej ekspozycji.

Oprócz tej dwójki w konkursie udział wzięli: Michał Tomaszek, Zbigniew Piszczako, Dariusz Dąbrowski, Jerzy Stępniak, Zbigniew Pietrzyk, Jacek Majcherkiewicz.

ANIMAL CARTOON 2018 First Prize: Manuel Arriaga / Spain
ANIMAL CARTOON 2018 First Prize: Manuel Arriaga / Spain

ANIMAL CARTOON 2018, WILD ANIMALS / Serbia

AWARDS
Two First prizes:
Manuel Arriaga SPAIN
Vorontcov Nikolai RUSSIA

Two Second prizes:
Sergii Riabokon UKRAINE
Marco De Angelis ITALY

Two Third prizes:
Zoran Tovirac Toco SRBIJA
Mohsen Zarifian IRAN

DIPLOMAS
Goran Milenković SRBIJA
Masoumeh Rahimi IRAN
Djoko Susilo INDONESIA
Raimundo Waldez C. Duarte BRAZIL
Pavel Matuška CZECH REPUBLIC
Raed Khalil SYRIA

Nagrodzone, wyselekcjonowane i wszystkie zgłoszone do konkursu prace mozna zobaczyć na stronie > http://www.animalcartoon.net/index.html

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *