Konkurs prasowego rysunku politycznego

Rys. Maya Kamath - autokarykatura
Maya Kamath

W Indiach organizowany jest konkurs Maya Kamath Memorial Awards –2015. Jest to konkurs na najlepszy rysunek polityczny publikowany w prasie pomiędzy 1 stycznia, a 31 grudnia ubiegłego roku.
Uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie, w jednej z nich „Best Foreign Cartoon Award – 2015” mogą wziąć udział rysownicy spoza Indii.
Prace należy zgłaszać do konkursu do 15 marca br. Wyniki zostaną ogłoszone w pierwszym tygodniu kwietania, a uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w maju lub czerwcu w Bangalore w Indiach.
Wymagania techniczne wysyłanych prac: 800 pixels X 1100 pixels, minimum 200 DPI resolution, Image format: JPEG, TIFF or Bitmap.
Więcej informacji w regulaminie na stronie http://cartoonistsindia.com/htm/home_files/MKMA-2016_Details.pdf

Konkurs Maya Kamath Memorial Awards organizowany jest przez Indyjski Instytut Karykatury i ma na celu kultywowanie pamięci o przedwcześnie zmarłej indyjskiej rysowniczce Mai Kamath (1951 – 2001).

Maya Kamath ukończyła studia z literatury angielskiej I rysunek początkowo traktowała jako hobby. Dopiero w wieku 34 lat, w roku 1985, zadebiutowała jako rysowniczka prasowa na łamach ukazującego się w Indiach The Evening Herald. W następnych latach publikowała m.in. w The Indian Express, The Asian Age i Times of India.
Była wielokrotnie nagradzana w kraju i za granicą.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *