”Karykatury i inne figury” Łabędzkiego w V.A. Gallery Poland

labedzki-wystawa

W V.A. Gallery Poland, Sala Multiroom, Metalmex, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo, zostanie otwarta 10 marca o godz. 18.00 wystawa prac Dariusza Łabędzkiego „Karykatury i inne figury”, reklamowana jako artystyczne wydarzenie sezonu.
Wystawa obejmować będzie najbardziej znane i utytułowane prace artysty, człowieka, który od lat leczy świat śmiechem i którego dorobek uznawany jest za antidotum na dzisiejszą niełatwą rzeczywistość!

Ekspozycja Łabędzkiego jest równocześnie otwarciem sezonu artystycznego w V.A. Gallery Poland, które inauguruje kolejny rok spotkań ze znakomitą polską sztuką współczesną. Wystawa odbywa się w ramach salonu kulturalnego „Mariaż sztuki z biznesem”.

Dariusz Łabędzki – z wykształcenia architekt, z zamiłowania rysownik. W latach 1990-1995 ściśle współpracował z tygodnikiem Wprost, dla którego wykonał ponad 40 rysunków na okładkę i liczne rysunki do wnętrza pisma. Rysował też dla takich pism jak: Newsweek, Polityka, Gazeta Poznańska, Sukces, Hustler, Głos Wielkopolski
Ma w swym dorobku ponad 300 karykatur i portretów znanych osób, ilustracje książkowe, projekty płyt, plakatów, billboardów… Jego karykatura Putina i Miedwiediewa znalazła się w gronie 50 najlepszych rysunków prasowych Europy roku 2014.

W 2008 roku artysta postawił w centrum Poznania 16 m wysokości miniaturę wieży Eiffla i dookoła niej zorganizował artystyczny kilkudniowy event, a w 2015 roku zorganizował wystawę „POLITYKA W KARYKATURZE. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, której wernisaż odbył się 17 marca w… Sejmie RP. (Wystawa ta obecnie krąży po Polsce).

Ostatnia wystawa w Poznaniu odbyła się 2 lata temu, w galerii “Hotel Kolegiacki” – był to jubileusz: 33 lata rysowania karykatur i 30 lat od debiutu prasowego.
Przy tej okazji wydany został jubileuszowy album “Karykatury i inne figury”

Obecna wystawa potrwa do 10.04.2014 r.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *