Irancartoon przypomina Jana Krzysztofa Meisnera

Rys. Jan Krzysztof Meisner
Rys. Jan Krzysztof Meisner

Na stronie http://www.irancartoon.com/gallery-of-cartoon-by-jan-krzysztof-meisner-poland/ prezentowana jest sylwetka i prace Jana Krzysztofa Meisnera (1928 – 2011).

Jan Krzysztof Meisner ukończył Wydział Mechaniki na Politechnice Warszawskiej (1955) i ASP w Warszawie (1956); był założycielem Stowarzyszenia Projektantów Form Przestrzennych (w roku 1960); jako jeden z pierwszych w Polsce zajął się problemami estetyki form pojazdów mechanicznych; współpracował z Warszawską Fabryką Motocykli, Fabryką Samochodów Osobowych na Żeraniu oraz Fabryką Samochodów Ciężarowych w Starachowicach; od 1960 zajmował się pracą dydaktyczną; wykładał w warszawskiej ASP (1960–64), Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (1966–78) i Politechnice Warszawskiej (od 1981); był autorem książek Auto-architektura (1967) i Rozwój form samochodu (1970).

Meisner był autorem lub współautorem kilku znanych projektów: popularnego skutera „Osa”, innowacyjnego samochodu Beskid 106 oraz aparatów fotograficznych „Alfa” i „Druh”. Amatorsko zajmował się rysunkiem, fotografią, wideo-artem oraz poezją.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *