Z UKOSA komentuje Witold Pazera

23.02.2016

Witold A. Pazera – malarz, rysownik, satyryk, fotograf. Uczeń prof. Jerzego Nowosielskiego. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki .
Od 1992 roku prowadzi Autorską Pracownię Plastyczną. Należy do ZPAP.
W dorobku posiada ponad 40 wystaw indywidualnych, m.in. cykle: „Światy Pazery”, „Pazera Nuovo”, „Komedia Ludzka”, „Królestwo Wyobraźni”, „Czarne na Białym”, „Z kobietą w Tytule”, które prezentował m. in. w Krakowie, Rzeszowie, Tarnowie, Bydgoszczy, Przemyślu, Gagny, Sevran-Boudotte (Francja ), Paryżu, Bissendorf (Niemcy). „Autobiografia” – Tarnów, „Z kobietą w tytule II” – Galeria Mariana Gołogórskiego, Kraków 2006. „Jeszcze pożyjemy – wspomnienie po Marku Grechucie”, Galeria Miejska Tarnów, 2007. „Autobiografia – Biała Lokomotywa”, Galeria ” Dworzec” – BWA Tarnów – 2010.
Od 1979 roku uczestniczył również w ponad 110 wystawach zbiorowych – krajowych
i zagranicznych, oraz ponad 50 plenerach i wystawach poplenerowych w kraju i za granicą.
Laureat ponad 20-tu nagród i wyróżnień. Ważniejsze z nich to: Nagroda Prezydenta Miasta – Rzeszów 1984, Trzecia Nagroda na „Bielskiej Jesieni” – Bielsko Biała 1985, Nagroda w Konkursie – „Pejzaż Polski” – Bydgoszcz 1988, Pierwsza Nagroda w Międzynarodowym Konkursie „Srebrny Czworokąt” – Przemyśl 2003, Nagroda Rady Miasta Tarnowa za „Twórczość artystyczną” 2004. Nagrody i wyróżnienia na „Salonach ZPAP” w Krakowie i Tarnowie.
Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i instytucji kulturalnych w kraju i wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (Francja, Wielka Brytania ok 80 prac) Niemcy, Belgia, Holandia, Dania Japonia, USA, Kanada i inne.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *