Z UKOSA komentuje Henryk Cebula

07.01.2016

Henryk Cebula – ur. 1953. Absolwent jarosławskiego Plastyka i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1981 r. W latach 1997-2001 Vice prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury SPAK.
Ma na koncie 105 wystaw indywidualnych, 163 nagrody i wyróżnienia w kraju i na świecie, udział w ponad tysiącu wystawach zbiorowych prawie na wszystkich kontynentach.
Od 1998 prowadził Galerię PIRANIA, w której zorganizował 120 wystaw.
Nauczyciel od 34 lat w jarosławskim Plastyku. Twórca rzeźby plenerowej „Ławeczka Kiefera”. Od 22lat organizuje ogólnopolski konkurs satyryczny dla młodzieży szkół artystycznych.
Laureat Srebrnej Szpilki – nagrody Tygodnika „Szpilki”, oraz ERYKA i dwóch Małych Eryków – nagród SPAK. Jest odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz złotą odznaką Zasłużony Działacz Kultury. W 2000 roku uzyskał nagrodę „Jarosław”, a w roku 2002 „Ratusz Przeworski”. Laureat legnickich Satyrykonów oraz wielu konkursów międzynarodowych, w tym zdobywca znacznej ilości nagród głównych – Grand Prix.
Zorganizował wystawy „Cebulowe Pola” i „Cebulowe Pola 2” w której wzięło udział ośmioro jego dzieci. Mieszka w Przeworsku, pracuje w Jarosławiu, a pracownię ma w Tryńczy, gdzie podejmuje gości i opiekuje się galerią Pod Janiołem.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *