Zielona Góra 2016 – uczestnicy, nagrodzeni i zakwalifikowani na wystawę i do katalogu

Zielona Góra 2016 - First Prize: Grigori Katz / Israel

Zielona Góra 2016 – First Prize: Grigori Katz / Israel

Organizatorzy XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny „Sztuczna inteligencja” Zielona Góra 2016 ogłosili kompletną listę laureatów nagród głównych i specjalnych oraz listę uczestników konkursu. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu. Rysunki osób oznaczonych gwiazdką zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej oraz znajdą się w katalogu.

XVIII OTWARTY MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA RYSUNEK SATYRYCZNY „Sztuczna inteligencja” Zielona Góra 2016

XVIII INTERNATIONAL OPEN CARTOON CONTEST „Artificial intelligence” Zielona Góra (Poland) 2016

NAGRODY GŁÓWNE
1. I miejsce – Grigori Katz – Izrael
2. II miejsce – Konstantin Kazanchev – Ukraina
3. III miejsce – Jiři Novak – Czechy

THE WINNERS
1st Prize – Grigori Katz (Israel)
2nd Prize – Konstantin Kazanchev (Ukraine)
3rd Prize – Jiři Novak (Czech Republic)

NAGRODY SPECJALNE
4. Katarzyna Piróg – Polska – nagroda ufundowana przez Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie
5. Grigori Katz – Izrael – nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury w Warszawie
6. Mirosław Hajnos – Polska – nagroda ufundowana przez Elektrociepłownię „Zielona Góra” S.A
7. Sławomir Makal – Polska – nagroda ufundowana przez Zielonogórski Ośrodek Kultury
8. Zbigniew Jujka – Polska – nagroda ufundowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
9. Paulina Poczęta – nagroda ufundowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze

SPECIAL PRIZES
Katarzyna Piróg (Poland) – Special Award funded by Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie
Grigori Katz (Israel) – Special Award funded by Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury w Warszawie
Mirosław Hajnos (Poland) – Special Award funded by Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
Sławomir Makal (Poland) – Special Award funded by Zielonogórski Ośrodek Kultury
Zbigniew Jujka (Poland) – Special Award funded by Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze
Paulina Poczęta (Poland) – Special Award funded by Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze

Poniżej osoby, których prace zostały zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej i do katalogu (zaznaczone gwiazdką).

Contestants whose works have been admitted to the post-contest exhibition (symbol *).

ARGENTYNA (ARGENTINE)
Adrian Anibal Palmas*
Daniel Eduardo Varela*

AUSTRIA
Hannelore Greinecker-Morocutti
Jelio-Anton Stefanov
Stefan Wenczel

BELGIA (BELGIUM)
Luc Descheemaeker*

BIAŁORUŚ (BELARUS)
Oleg Gutsol

BOŚNIA I HERCEGOWINA (BOSNIA AND HERZEGOVINA)
Goran Krčmar

BRAZYLIA (BRASIL)
Erico Ayres
Eder Santos

BUŁGARIA (BULGARIA)
Anatoliy Stankulov*
Maya Tcholakova
Zidarov Veselin*

CHILE
Horacio Brandi Walsen*

CHINY (CHINA)
Guibao Gai*
Li Hai Feng*
Gai Yu
Li Zhong

CHORWACJA (CROATIA)
Slobodan Butir*
Borislav Hegedušić*

CYPR (CYPRUS)
Huseyin Cakmak*

CZARNOGÓRA (MONTENEGRO)
Darko Drljević*
Luka Lagator*

CZECHY (CZECH REPUBLIC)
Miroslav Barták*
Evžen David*
Jan Hrubý
Břetislav Kovařik*
Jiři Novak*
Jiři Srna
Tomáš Truneček
Ivana Valocka

FINLANDIA (FINLAND)
Heino Partanen*

FRANCJA (FRANCE)
Luc Arnault
Robert Rousso*

GRECJA (GREECE)
Grigoris Georgiou*

INDIE (INDIA)
Sekhar Babu Munduru
Gangadhar Thipparthi

INDONEZJA (INDONESIA)
Fransiskus Agus Harsanta*

IRAN
Ehsan Ganji*
Mohammad Hadi
AliReza Keshtkar
Faramarz Keshtkar
Gilda Khalifeh
Mohamad Javad Mohamadi
Saeed Sadeghi*
Saman Torabi*

IZRAEL (ISRAEL)
Grigori Katz*
Ilya Katz

JAPONIA (JAPAN)
Noriaki Ishiyama
Shinji Iwamoto*

LITWA (LITHUANIA)
Stanislav Kaplevski*
MACEDONIA
Tode Blaževski
Zlatko Krstevski*

MALEZJA (MALAYSIA)
Joyce Sivapatham*

NIEMCY (GERMANY)
Steffen Jahsnowski-Herschel*
Pavel Taussig
Frank J. Zimmermann*

NIGERIA (NIGERIA)
Azuka Nwokocha

POLSKA (POLAND)
Anna Bartczak
Bartłomiej Belniak*
Zbigniew Biegaj*
Kaja Borzdyńska
Sylwia Brancewicz
Przemysław Bukowski
Henryk Cebula*
Monika Czarnecka
Krzysztof Denkiewicz
Piotr Depta*
Jerzy Fedro*
Marcin Frąckowiak
Artur Galicki
Leonard Grabowski
Michał Graczyk
Michalina Grygiel
Danuta Hajdas
Mirosław Hajnos*
Elżbieta Hereźniak
Agata Hop
Weronika Horożyńska
Jerzy Jakubów
Zbigniew Jujka*
Grzegorz Kaczorowski*
Robert Kempisty*
Zbigniew Kołaczek*
Andrzej Kołodziej
Krzysztof Konopelski
Lech Kotwicz
Izabela Kowalska-Wieczorek*
Magda Kozieł-Nowak
Tadeusz Krotos
Anna Kryger-Gutowska
Zbigniew Kucia
Paweł Kuczyński*
Katarzyna Kuzior*
Jacek Lanckoroński
Karolina Lewandowska
Artur Ligenza*
Wiesław Lipecki*
Liwia Litecka
Aleksandra Łachacz
Łucjan Madziar*
Jacek Majcherkiewicz*
Sławomir Makal*
Dariusz Mrożek
Paweł Nawrot
Sebastian Nowak
Monika Owieśna
Damian Pacha
Piotr Pawlukiewicz
Grzegorz Piotrowski
Katarzyna Piróg*
Zbigniew Piszczako
Paulina Poczęta*
Mieczysław Podgórski*
Czesław Przęzak*
Jan Sajdak
Sara Schneps
Barbara Skiba*
Krzysztof Skrzypczyk
Ewelina Soból
Paweł Stańczyk*
Zbigniew Strenk
Daniel Strzelczyk
Jan Surma*
Krzysztof Suski
Marcin Szelągowski
Anna Szmuda
Marek Szymańczuk
Magdalena Szymańska
Mateusz Świstak
Maciej Trzepałka*
Grzegorz Wach
Robert Wałęsiak
Maria Wawrzyniak
Rafał Werszler
Alicja Wieczorek
Daria Wołoszyn
Magdalena Wosik*
Zbigniew Woźniak*
Dariusz Wójcik*
Klementyna Zabłocka
Piotr Zaraś*
Radosław Zaremba

PORTUGALIA (PORTUGAL)
Ricardo Ferreira*

ROSJA (RUSSIA)
Vadim Konoplyansky
Lubow Y. Belova
Dmitry Kononov
Alexey Mikhayluser
Igor Nikitin
Maxim Smagin*

RUMUNIA (ROMANIA)
Cornel-Marin Chiorean*
Constantin Ciosu*
Aurel Silviu Cocianu
Nicolae Lengher
Marian Lupu
Carmen-Niculina Misaila
Adrian Rus*

SERBIA
Branislav Kan
Filip Karan
Vaso Krčmar
Dušan Majstrović
Mileta Miloradović*
Aleksandar Petrikanović*
Stefan Pleskonjic
Jovan Prokopljević*
Severin Šikanja
Jovan Turcinović

SŁOWENIA (SLOVENIA)
Jure Engelsberger

TURCJA (TURKEY)
Erdogan Basol*
Ferhat Demirbas
Duru Giftçi
Musa Gumus*

UKRAINA (UKRAINE)
Valeriy Chmyriov*
Aleksander Dubovsky*
Mykola Kapusta
Konstantin Kazanchev*
Viacheslav Kazanevskji
Vladimir Kazanevsky*
Oleksy Kustovsky*
Ihor Maryniak*
Valery Momot*
Mykola Prynkovskyi

USA
Andrzej Pacułt*
Marco Ramos*
Andrzej Szczepaniec

UZBEKISTAN
Akram Bakramov
Kristina Belousova*
Makhmudjon Eshonkulov*
Mirsaid Gaziyev
Farrukh Teshaev*

WĘGRY (HUNGARY)
Gergely Bacsa*
Istvan Kelemen

WIELKA BRYTANIA (UNITED KINGDOM)
Paweł Król*
Stephen Mumberson*

WŁOCHY (ITALY)
Andrea Pecchia*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *