Wystawa Marii Ekier w Galerii Satyrykon

Rys. Maria Ekier- ilustracja Polskie Baśnie i Legendy - Nowa Era, 2006
Rys. Maria Ekier- ilustracja Polskie Baśnie i Legendy – Nowa Era, 2006

Od wczoraj, 23 lutego br. w Galerii Satyrykon w Legnicy, Rynek 36, prezentowana jest wystawa ilustracji Marii Ekier „Molom, myszom i kocurom…”.

Artystka o sobie napisała na stronie http://www.mariaekier.pl/:
Ukończyłam warszawską A.S.P.
Projektowałam plakaty filmowe, okładki, później zaczęłam ilustrować książki dla dzieci.
I robię to do dziś.
Pierwszą udaną była „Co się stało z naszą bajką” Hanny Krall.
Potem były ilustracje do książek Joanny Kulmowej, Marii Ewy Letki, Anny Onichimowskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Słownik ortograficzny dla najmłodszych i „Polskie Baśnie i Legendy”, „Baśnie Norweskie”, „Paproch” Elizy Piotrowskiej, „Chiński kot”.
A gdzieś między nimi „Pętliczek”, gdzie kłębili się wspaniali autorzy i ilustratorzy.
Przyznano mi kilka nagrod i wyróżnień (BIB 1999 i 2007, wpis na Honorową Listę Andersena, wyróżnienia i nagrody w konkursie PTWK, nagroda w Japonii, medal IBBY za całokształt twórczości i inne).
Brałam udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą i indywidualnych: w Kolonii, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Lublinie.
Zilustrowałam też własny tekst.
Ostatnio ukazał się wywiad ze mną (bogato ilustrowany) w prestiżowym piśmie tajwańskim „dpi”. Mam nadzieję, że nie jest to moje ostatnie słowo.

ekier-wystawa

Legnicką wystawę będzie można oglądać do 16 kwietnia br. Wernisaż, wstępnie planowany na 26 lutego, z przyczyn niezależnych od organizatora i artystki został przeniesiony na 1 kwietnia br.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *