Wystawa Chodorowskiego „Z Pałacem w tle”.

chodor_full

Dzisiaj, 22 lipca, o godz. 11.00 została otwarta w holu głównym Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystawa grafik Antoniego Chodorowskiego „Z Pałacem w tle”.
Ekspozycja jest zbiorem kilkudziesięciu prac Antoniego Chodorowskiego ukazujących Pałac Kultury i Nauki.
PKiN był bardzo wdzięcznym obiektem do pracy dla artysty, toteż często wykorzystywał go, jako główny temat swoich rysunków lub tło wydarzeń, które ilustrował.
Antoni Chodorowski urodził sie w Chodorach w 1946 roku. Studiował na Politechnice Warszawskiej i Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Dyplom w 1975 roku. Zajmował się malarstwem sztalugowym, ilustracją, plakatem i rysunkiem satyrycznym. Publikował prace od 1970 roku w prasie polskiej i zagranicznej. Ilustrował książki, wydawał teki autorskie z karykaturami polityków i portretami Papieża. Laureat licznych nagród konkursów: na Satyrykonie w Legnicy, w Strasburgu, Stambule, Tokio, Montrealu i USA. Prace prezentował m.in. w Gabrowie, Knokke-Heist, Bordigherze, Skopje, Berlinie, Moskwie, Bratysławie, na licznych plenerach i w galeriach w Polsce. Tworzył z pasją. Był bezkompromisowy w rozliczaniu polityków. Przez ponad rok, za krytykę stanu wojennego, miał zakaz publikacji w prasie polskiej. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Zmarł w 1999 roku. W Warszawie nazwano Jego imieniem jedną z ulic. Galerię prac można oglądać na stronie internetowej http://antonichodorowski.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *