Wojtasiński & Neumann wygrali Smokokonkurs

jaro-komiks

Komunikat Jury konkursu pod tytułem: „Smok toruński”

W dniu 7 maja Jury konkursu dokonało oceny nadesłanych na konkurs prac. Postanowiono przyznać następujące nagrody:

KATEGORIA DO LAT 18

Wyróżnienia:

Dominika Kalinowska, Łysomice

Julia Mansor, GiLA – Toruń

Karol Pilarz, SP5 – Toruń

Nagroda główna:

Nela Borszewska, OPP Dom Harcerza – Toruń

KATEGORIA DOROŚLI

Nagroda główna:

Jarosław Wojtasiński, Inowrocław (rys.) & Maciej Neumann, Toruń (scen.)

Nagroda II stopnia:

Alicja Wieczorek, Toruń

***

Stanowisko organizatorów Festiwalu DwuTakt w sprawie wyników „Smokokonkursu”

W związku z kontrowersjami, które pojawiły się w kontekście rozstrzygnięcia „Smokokonkursu” (będącego jedną z inicjatyw tegorocznego Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt) w kategorii dla dorosłych, pragniemy przekazać następujące informacje.

Pan Maciej Neumann pełnił w konkursie rolę sekretarza jury. Do jego zadań należało udzielanie informacji, przyjmowanie nadesłanych prac, przyporządkowywanie ich do odpowiednich kategorii, kodowanie oraz sporządzanie dokumentacji. Pan Neumann nie miał natomiast prawa głosu i tym samym nie wpłynął w żaden sposób na werdykt jury, które oceniało prace kodowane – bez widocznych nazwisk. Nie doszło zatem do złamania regulaminu konkursu (który nie zakazywał startu organizatorom konkursu).

Jednocześnie informujemy, iż w dniu 9 maja p. Maciej Neumann, aby uniknąć wszelkich podejrzeń co do przejrzystości procesu  konkursowego, podjął decyzję o rezygnacji z przysługującej mu (jako współautorowi zwycięskiej pracy) części nagrody finansowej. Kapituła konkursu na prośbę p. Neumanna postanowiła zaakceptować tę decyzję oraz ufundować z tych pieniędzy dodatkową nagrodę finansową II kategorii w wysokości 500 zł dla autora pracy, która w ocenie jury otrzymała drugie miejsce.

Naszym zdaniem takie rozwiązanie wpisuje się w wysokie standardy organizacyjne i etyczne, jakim staramy się hołdować organizując DwuTakt.

Z poważaniem

Wojciech Łowicki

Dyrektor Festiwalu

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *