Wernisaż w Ksawerowie

Rys. Sławomir Arabski - karykatura Jerzego Urbana
Rys. Sławomir Arabski – karykatura Jerzego Urbana

Dzisiaj, 4 lutego o godz. 17.00, w Gminnym Domu Kultury w Ksawerowie odbędzie się wernisaż „Wystawy nostalgicznej”, noszącej podtytuł „Trochę kolorów w szarym życiu studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej”.
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace przedstawiające odchodzącą architekturę Łodzi i okolic oraz repliki obrazów, wykonane pod kierunkiem starszych wykładowców
Sławomira Arabskiego i Piotra Gawłowskiego.

Pierwszy z nich, Sławomir Arabski, to uznany rysownik i karykaturzysta, który w latach 1975-1990 współpracował m.in. Dziennikiem Łódzkim, Ekspresem Ilustrowanym, Karuzelą, Szpilkami, Odgłosami, Kalejdoskopem Kulturalnym, Wydawnictwem Łódzkim oraz prasą zagraniczną. W swoim dorobku ma kilka wystaw karykatury, w tym za granicą między innymi w Niemczech, USA, Szwecji, Ukrainie. Od roku 2000 jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, należy też do Stowarzyszenia Architektów.
Od 1975 roku starszy wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Łódzkiej, przez następnych 30 lat kierownik Katedry Rysunku i Malarstwa. Choć od końca lat 90-tych jest na emeryturze nadal utrzymuje kontakt z zawodem i uczelnią ucząc młodzież rysunku – ciągle sprawia mu to przyjemność.

Więcej o artyście na jego stronie http://slawomirarabski.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *