„Twój Vincent” w Galerii Satyrykon

vincent

Jutro, w piątek 17 sierpnia 2018, w Galerii Satyrykon w Legnicy, Rynek 36, odbędzie się wernisaż wystawy „Twój Vincent”, na której będzie można zobaczyć obrazy z kolekcji Miasta Wrocław powstałe przy produkcji filmu.

Ekspozycję można będzie oglądać do 8 września br, a dostępna jest od 10 sierpnia.

Wernisaż zostanie poprzedzony prezentacją multimedialną na temat powstawania filmu „Twój Vincent” we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. Prezentację przygotowała Arleta Staszak, specjalista ds.PR w CeTA (Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej, ul. Chojnowska 2, wejście przez dziedziniec))

Po wernisażu, o godz. 19.00, zaplanowany jest pokaz filmu „Twój Vincent” w legnickim kinie „Piast”

„TWÓJ VINCENT”
reż. D. Kobiela, H. Welchman,
To nominowany do Oskara, nagradzany na prestiżowych festiwalach, pierwszy na świecie film będący pełnometrażową animacją malarską. Składa się z ponad 65 tysięcy obrazów, namalowanych farbą olejną przez 125 malarzy z całego świata. Prace nad nim trwały 7 lat. Jego treść stanowi dotąd nierozwiązana zagadka śmierci Vincenta van Gogha i próba, choć częściowego, jej wyjaśnienia. W dodatku film, uznany za wybitne dzieło światowej kinematografii, ma legnicki akcent – postać Vincenta van Gogha kreował Robert Gulaczyk, legnicki aktor.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *