„Tapir” rozpoczął drugi roczek

tapir

W tym miesiącu ukazał się trzynasty numer internetowego magazynu „Tapir”, którego wydawcą jest czeski Klub Kreslířů a Humoristů – KKH.

KKH – klub rysowników i satyryków powstał w Czechach pod koniec stycznia 2015 z inicjatywy rysowników Mirka Vostrý i Pavla PATA Talaša.

Głównym powodem powołania do życia klubu była żałosna sytuacja rysowników w Czechach, którzy od jakiegoś czasu, w związku z nagminnym zjawiskiem znikania rysowanej satyry z prasy, rysują przede wszystkim do szuflady i nie mają możliwości szerszego zaprezentowania swoich prac (skąd my to w Polsce znamy ?).

Jednym z projektów realizowanych przez KKH jest wydawanie internetowego magazynu „Tapir”, w którym członkowie klubu oraz zaprzyjaźnieni artyści publikują swoje żarty i rysunki, a także aforyzmy, krótkie opowiadania, wiersze i inne pisane formy satyryczne.

Rys. Sławomir Łuczyński
Rys. Sławomir Łuczyński

W każdym numerze publikowane są także prace rysowników spoza Czech. W dotychczas opublikowanych 13 numerach karykaturę polską reprezentowały prace dwóch artystów: Sławomira Łuczyńskiego (2 rysunki w numerze 12, po jednym w numerach 10 i 11) oraz Jerzego Fedry (po jednym rysunku w numerach 3, 4, 6).

Wszystkie numery magazynu „Tapir” można pobrać ze strony http://www.kkh-tapir.cz/tapir/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *