Spotkanie autorskie z Rafałem Olbińskim

Rys. Rafał Olbiński
Rys. Rafał Olbiński

W holu szczecińskiej Filharmonii w poniedziałek, 7 marca, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z wybitnym grafikiem i plakacistą Rafałem Olbińskim.

Okazją do spotkania, które poprowadzi dziennikarz muzyczny Maciej Kaczmarski, jest półwiecze magazynu JAZZ FORUM i wydany z tej okazji album prezentujący okładki tegoż wydawnictwa z lat 70-tych ubiegłego wieku.

W tym okresie za szatę graficzną odpowiadał Rafał Olbiński. Magazyn, wydawany przez większość tamtej dekady jako dwumiesięcznik, ukazywał się w nietypowym, zbliżonym do kwadratu formacie, przypominającym raczej okładki winylowych singli niż typowe czasopismo. I z podobną swobodą Olbiński traktował okładki JF, dbając nie tylko o lakoniczne zareklamowanie zawartości numeru, ale przede wszystkim kreując ciekawe, intrygujące projekty.

Dwie godziny później, o 19.00, rozpocznie się koncert zespołu Jazzpospolita. Dla tych wszystkich, którzy nie będą mogli być w Szczecinie, organizatorzy przygotowali niespodziankę… Transmisję z koncertu będzie można oglądać bezpłatnie za pośrednictwem serwisu youtube.com na kanale Filharmonii, na urządzeniach z dostępem do Internetu oraz w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *