SPAK w Saint-Just-le-Martel

Jakub Wiejacki przy ekspozycji SPAK
Jakub Wiejacki przy ekspozycji SPAK

Na przełomie września i października, w dniach 28.09 – 7.10 br., w Saint-Just-le-Martel, we Francji odbył się 37. Salon International de la Caricature, du dessin de Presse et d’Humour.

Jednym z akcentów tegorocznej festiwalowej ekspozycji była prezentacja prac polskich rysowników należących do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Za przygotowanie prezentacji ze strony SPAK odpowiadali Dariusz Pietrzak i Dariusz Łabędzki. Narzucone przez organizatorów warunki umożliwiły pokazanie prac 18 rysowników. Na wystawie prezentowane były rysunki, których autorami są: Henryk Cebula, Michał Graczyk, Andrzej Graniak, Jarosław Hnidziejko, Zbigniew Kołaczek, Paweł Kuczyński, Jacek Lanckoroński, Dariusz Łabędzki, Sławomir Łuczyński, Janusz Mrozowski, Witold Mysyrowicz, Tomasz Niewiadomski, Dariusz Pietrzak, Czesław Przęzak, Grzegorz Sobczak, Jakub Wiejacki, Jarosław Wojtasiński i Tomasz Wołoszyn.

Organizatorzy oczekiwali na przyjazd delegacji sześciu polskich rysowników, ale z osiemnastki prezentowanej na wystawie, tylko Jakub Wiejacki skorzystał z zaproszenia i osobiście uczestniczył w Salonie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *