Sławomir Makal w Knokke-Heist

makal-knokke3

W belgijskim mieście Knokke-Heist 2 lipca br. została uroczyście otwarta pokonkursowa wystawa Cartoonfestival Knokke-Heist „Gouden Hoed 2016” oraz odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom tego prestiżowego konkursu – w tym roku była to już 55 (!) edycja.

Jak już wcześniej informowaliśmy, jednym z laureatów był Sławomir Makal, którego praca została nagrodzona nagrodą Bronzen Hoed (III. nagroda).

Swój pobyt w Belgii opisuje tak:

Rzecz miała miejsce 2 lipca. Rozdanie nagród odbyło się w Cassino Knokke, natomiast wystawę zlokalizowano w pawilonie obok. Poza mną Polskę reprezentował Mirosław Nowak (aktualnie mieszkający w Irlandii), którego to spotkałem na uroczystym bankiecie i mogłem zamienić kilka słów w dobrze znanym mi języku. Po przybyciu do Knokke-Heist miałem okazję poznać dwóch wspaniałych rysowników oraz ich przemiłe małżonki. Dalcio Machado (laureat I. nagrody – Gouden Hoed) przyjechał z Brazylii, a Engin Selçuk (II. nagroda – Zilveren Hoed) z Turcji. Przez okres pobytu w Belgii stanowiliśmy całkiem zgraną ekipę delektującą się belgijskim piwem oraz turystycznymi atrakcjami Knokke-Heist i Brugii.

makal-knokke1

makal-knokke2

makal-knokke4

makal-knokke5

makal-knokke6

makal-knokke7

makal-knokke8

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *