Satyrblues 2015

rys. Henryk Cebula
rys. Henryk Cebula

Dzisiaj, w sobotę 12 września, o godz. 15.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury w Tarnowie, ul Słowackiego 2, rozpocznie się już po raz szesnasty festiwal Satyrblues – impreza z powodzeniem łącząca muzykę z satyrą.
W tym roku w części muzycznej wystąpią: grupa Hot Lips z Poznania, grająca w konwencji boogie-woogie, oraz goście zza oceanu: amerykańska utytułowana formacja bluesowa z San Antonio w Teksasie – Neal Black & The Healers i na finał festiwalu Marco Mendoza, muzyk znany m.in z takich formacji jak: Whitesnake, Thin Lizzy czy Black Star Riders.
W części satyrycznej zaprezentuje swój premierowy program kabaretowy Grzegorz Halama.
Prezentacjom na scenie towarzyszyć będą wystawy. W tym roku jest to zbiorowa wystawa pt. „Polityka w karykaturze. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, która z powodzeniem eksponowana była w gmachu Sejmu RP, a także szeroko komentowaną w mediach.
Tradycyjnie będą też wystawy indywidualne – swoją twórczość zaprezentują: Jarosław Wojtasiński (rysunek satyryczny), Robert Wilk (fotografia), Aleksandr Tyvodar (biżuteria).
Przypominamy, że pomysłodawcą festiwalu jest Victor Czura, a stroną organizacyjną zajmuje się Tarnobrzeskie Stowarzyszenia „OKO”.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *