Sadurski w Australii

sadurski

W tym roku przełom grudnia i stycznia w Melbourne w Australii przebiega pod hasłem PolArt 2015 – 13th National Polish Arts Festival.

Festiwal PolArt, który celebruje polską kulturę i polskie dziedzictwo poprzez taniec, pieśń, film, teatr, literaturę i sztuki piękne, organizowany jest już od 40 lat i odbywa się co trzy lata w jednej z australijskich stanowych stolic i jest największym, poza Polską, tego typu festiwalem.

PolArt jest jedynym wydarzeniem łączącym polską i australijską społeczność z całej Australii, w którym głównymi uczestnikami są kolejne pokolenia polskiej młodzieży. Festiwale PolArt przyczyniły się do rozwoju wielokulturowego charakteru Australii.
Gospodarzem tegorocznego festiwalu, który odbywa się w dniach od 27 grudnia do 3 stycznia, będzie Melbourne, a jednym z gości festiwalowych jest Szczepan Sadurski.

Publiczności festiwalu będzie mogła zapoznać się z twórczością artysty, który anonsowany jest w materiałach informacyjnych festiwalu jako „Poland’s most popular satirists and fastest caricature artist in the world”, podczas czterech oficjalnych spotkań, w czasie których Sadurski będzie wykonywał karykatury „na żywo”. Okazją do jednego ze spotkań jest też premiera książki wydanej z okazji 100 urodzin Andrzeja Gawronskiego, do której ilustracje wykonał Sadurski.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *