„Sadurski na Dobry Humor” w Suwałkach

Rys. Szczepan Sadurski
Rys. Szczepan Sadurski

W Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 w Suwałkach, ul. Noniewicza 71 zostanie otwarta 5 lutego wystawa rysunków satyrycznych Szczepana Sadurskiego.
Wernisaż ekspozycji zatytułowanej „Sadurski na Dobry Humor”, podczas którego przewidziano moc atrakcji, rozpocznie się o godz. 17.00. Uczestnicy konkursu ogłoszonego przez organizatorów, będą mieli szansę, aby Sadurski, reklamowany jako „najszybszy karykaturzysta świata” podczas wernisażu wykonał ich karykaturę. Jest też drugi konkurs z nagrodami, a pytanie dotyczy twórczości Sadurskiego.

Pobyt Sadurskiego w Suwałkach, to nie tylko otwarcie wystawy. Dzień później, w sobotę 6 lutego, w godz. 11.00 – 13.00 karykaturzysta będzie gościem specjalnym familijnych warsztatów rysunkowych w ramach Zimowej Akademii Artystycznej.

Wystawa potrwa do 20 marca. Wojciech Łowicki, jej komisarz, tak zachęca do jej obejrzenia i spotkania z autorem:
Karykaturzysta jest jak rewolwerowiec, tylko że, zamiast nabojami, strzela śmiechem. Za to równie celnie! Z jedną różnicą – taki Lucky Luke jest postacią fikcyjną, a Szczepan Sadurski istnieje naprawdę. Czy rzeczywiście rysuje najszybciej na świecie, będzie można sprawdzić na wernisażu, na którym mistrz zaprezentuje swój kunszt.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *