Rysownicy na internetowych aukcjach WOŚP

http://aukcje.wosp.org.pl/bialy-puszek-dla-wosp-obraz-miroslawa-hajnosa-i2705913
http://aukcje.wosp.org.pl/bialy-puszek-dla-wosp-obraz-miroslawa-hajnosa-i2705913

Wczoraj w całym kraju, a właściwie, to na całym, świecie, grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy… I chociaż publiczna kwesta na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów już się zakończyła, to dalej można wspomóc Orkiestrę – chociażby kupując coś na aukcjach internetowych w serwisie Allegro.

Tradycyjnie można tam znaleźć obrazy i rysunki przekazane przez rysowników i karykaturzystów.

W tym roku największym przebojem wśród tych darowizn jest unikatowy obraz Andrzeja Mleczki pt. „Kraków” z dedykacją, o którym artysta napisał: „najbardziej skomplikowany rysunek, jaki w swojej karierze wykonałem i przy którym Panorama Racławicka wypada co najmniej blado. Rysunek przedstawia krakowski Rynek oraz jego liczne atrakcje. Jest to największy, jedyny i niepowtarzalny egzemplarz”.
Obraz można licytować na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/unikatowy-obraz-andrzeja-mleczki-krakow-dedykacja-i2649815 – w momencie publikowania tej informacji jego cena wynosiła 12 400 zł.

Za mniejsze, ale też spore,  pieniądze można kupić „Rysunek z Tobą w roli głównej z autografem Janka Kozy”. Rysunki Janka Kozy ukazują się na Gazeta.pl w każdy czwartek. Tylko teraz można wylicytować swój rysunek autorstwa słynnego rysownika. Zwycięzca aukcji otrzyma rysunek – narysowany przez Janka Kozę (na podstawie przesłanego zdjęcia) wraz z dedykacją i autografem rysownika.
Licytacja odbywa się na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/rysunek-z-toba-i-autografem-janka-kozy-i2688395 – aktualna cena 2 247,22 zł.

Inne wybrane aukcje prac rysowników i karykaturzystów:

Na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/rysunek-edwarda-lutczyna-spotkajmy-sie-na-rogu-i2697087 można kupić rysunek Edwarda Lutczyna.

Na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/dariusz-milinski-rysunek-swiateczny-dobrodziej-i2690085 można wylicytować rysunek Dariusza Milińskiego.

Na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/rysunek-od-tomka-syslo-i2486323 wystawiony jest rysunek Tomka Jakuba Sysło.

Na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/grafika-j-mrozowskiego-3-prezydentow-xiii-final-i2643853 można licytować karykaturę zbiorową autorstwa Janusza Mrozowskiego.

Na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/jacek-frackiewicz-dialog-i2634523 trwa licytacja obrazu akrylowego Jacka Frąckiewicza „Dialog”, a na stronie http://aukcje.wosp.org.pl/bialy-puszek-dla-wosp-obraz-miroslawa-hajnosa-i2705913 obrazu Mirosława Hajnosa „Biały Puszek”.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *