„Refleksje” Pawła Kuczyńskiego w Galerii „Obok”

Plakat wystawy
Plakat wystawy

Po licznych wystawach indywidualnych (nie licząc ogromnej ilości wystaw zbiorowych), zdobyciu ponad 100 nagród i wyróżnień w najbardziej prestiżowych konkursach rysunku satyrycznego na całym świecie Paweł Kuczyński doczekał się wystawy w swoich rodzinnych Policach.
W Galerii „Obok” w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Siedlecka 1a, zostanie zaprezentowana w dniach od 9 października do 22 listopada wystawa prac satyrycznych „Refleksje – Paweł Kuczyński”.

Niektórzy mówią o moich pracach, że są surrealistyczne. Ja myślę że są bardzo realistyczne. Są to realistyczne opowieści o naszym surrealistycznym świecie. Żyjemy na ziemi od wielu setek lat, wciąż popełniamy te same błędy. Wojna, ubóstwo, głód, rasizm, ekologia, pieniądze. Moje ilustracje dotyczą tych tematów…    Tak o swojej twórczości mówi sam Kuczyński w informacji anonsującej wystawę na stronie mokpolice.pl/. Artysta nazywa siebie obserwatorem, który próbuje opowiadać o świecie. To jest bardzo trudne ale sprawia mi to ogromną przyjemność. Jest mi jeszcze bardziej przyjemnie kiedy moje metafory spotykają się ze zrozumieniem i próbą wyciągnięcia jakiś ważnych idei. Dobra metafora potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów.

Wernisaż, oczywiście z udziałem artysty, odbędzie się w ten piątek, 9 października – początek o godz. 19.00.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *