Prace Bondarowicza i Sadurskiego na wystawie „Children in War”

children_posterNorweska Galeria Karykatury zaprezentuje w dniach 10 września – 8 listopada międzynarodową wystawę „Children in War” (Dzieci wojny) będącą artystycznym spojrzeniem na cierpienia dzieci żyjących na terenach konfliktów zbrojnych.
Za pośrednictwem mediów codziennie jesteśmy świadkami tragedii dzieci w Iraku, Syrii, na Ukrainie, w Strefy Gazy, Jemenie i wielu innych miejscach. Widzimy dzieci przerażone, ranne i zabite, dzieci – uchodźców. Dzieci, które straciły poczucie bezpieczeństwa, swoje domy, szkoły, a na dodatek często traktowane są jako zakładnicy, a nawet żołnierze.
O tym mówią rysunki nadesłane na wystawę, której wernisaż odbędzie się 10 września w Avistegnernes Hus w Drøbak w Norwegii. Ekspozycja, na której zostaną zaprezentowane prace 128 rysowników z 51 krajów (w gronie tym jest dwóch Polaków: Marcin Bondarowicz i Szczepan Sadurski), została przygotowana przy współpracy dwóch karykaturzystów – Fadi Abou Hassan’a z Syrii oraz Arifur Rahman’a z Bangladeszu. Obydwaj mieszkaja w Norwegii jako uchodźcy polityczni pod ochroną ICORN i norweskiego PEN.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *