„Poza cenzurą” – portrety Grzondziela w Zielonej Górze

plakat-grz

Jutro, 7 marca, w holu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, o godz. 18.00 zostanie otwarta wystawa portretów Krzysztofa Grzondziela „Poza cenzurą”.

Autor prac, znany przede wszystkim jako twórca rysunków satyrycznych, zajmuje się także malarstwem olejnym i grafiką. Wystawa „Poza cenzurą” pokazuje Krzysztofa Grzondziela jako portrecistę. Portrety sławnych osób pełne są prawdy o nich samych i o autorze, który nie szczędzi nikomu satyrycznego spojrzenia. Na wystawie obejrzymy ponad 20 portretów.

Artysta o swojej wystawie powiedział:
Wystawa „Poza Cenzurą” zawiera treści niechciane, czasem bolesne. Pokazuję cząstkę mojej osobowości, jakąś prawdę, nie tylko o portretowanym, ale także o mnie, i o moim do tej osoby stosunku. W portretach staram się ukazać prawdę głęboko skrywaną, ocenzurowaną przed światem. Obserwuję i analizuję, wydobywam poza piękną zewnętrzność, to co jest wstydliwe, zawoalowane, świadomie odizolowane od świata. Od zawsze miałem satyryczne spojrzenie na życie swoje i świat mnie otaczający. Moje obrazy prowokują, by po swojemu je interpretować, analizować treści, doszukiwać się filozoficznych, politycznych podtekstów „poza cenzurą”. W bogactwie doznań estetycznych szukam uproszczeń, by wyodrębnić nagą prawdę. Poprzez taką sztukę chcę rozmawiać z odbiorcą. Prowokować do myślenia, do obserwacji, wyciągania wniosków.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca marca br.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *