Obrazy liryczne Hanny Józefowskiej-Nawrot w Galerii Satyrykon

Rys. Hanna Józefowska-Nawrot – akwaforta, akwatinta „Klatka”
Rys. Hanna Józefowska-Nawrot – akwaforta, akwatinta „Klatka”

Od wczoraj, 5 stycznia, w Galerii Satyrykon w Legnicy, Rynek 36, prezentowana jest wystawa Hanna Józefowska-Nawrot „Obrazy liryczne”.

Hanna Józefowska-Nawrot – urodziła się w 1980 roku w Poznaniu. Uprawia twórczość artystyczną w zakresie grafiki, malarstwa rysunku, projektowania graficznego, aranżacji, ilustracji, fotografii. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Akademię Sztuk Pięknych – wydział grafiki warsztatowej, także w Poznaniu oraz studia doktoranckie na Wydziale Sztuk Pięknych (grafika) Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – obrona rozprawy doktorskiej z wyróżnieniem w roku 2014.
Już od 15 roku życia wystawia w kraju i zagranicą – jej prace pozostają w zbiorach w Polsce, Danii, Belgii, Niemczech i Francji. W roku 2000 – tworzy prace promujące twórczość Kornela Makuszyńskiego
Jest autorką ilustracji tomiku poezji Emilii Waśniowskiej „Oswajam strach” – Wydawca: Stowarzyszenie Poetów Polskich (dwa wydania), grafiki książkowej prezentowanej na VI Poznańskich Spotkaniach „Książka dla Dzieci i Młodzieży”
Ma w dorobku autorski projekt ilustrowanej książki dla dzieci z tekstem i ilustracjami autorki „Historia tej muchy” i „Żółty koń w paski”, a także własny tomik poezji w autorskiej szacie graficznej zatytułowany „Bytownia”.
Nagrody i wyróżnienia:
2012 – wyróznienie w Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym „Manufaktura satyry”
2010 – nominacja do nagrody w Międzynarodowym Konkursie Satyrycznym „Satyrykon”
1999 – trzecia nagroda – Międzynarodowe Biennale „Portret rodziny” w Lublinie
1999 – trzecia nagroda – konkurs na ekslibris PLSP w Poznaniu
1999 – wyróżnienie – konkurs na ekslibris PLSP w Poznaniu
1997 – nagroda, wyróżnienie – Trzeciego Biennale Rysunku i Malarstwa w Koszalinie
1993 – Grand Prix nagroda specjalna – konkurs pod przewodnictwem Lucjana Mianowskiego „Dzieci i samochody” w Poznaniu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii Satyrykon w Legnicy, Rynek 36. Wystawa będzie prezentowana do 20 lutego br.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *