Noc Muzeów w Muzeum Karykatury

muzeum_karykatury

W sobotę 14 maja br. odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów, w którą włączyło się również Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Przy ul. Koziej 11 w Warszawie od godz. 19:00 do 1:00 w nocy goście będą mogli za darmo (!) obejrzeć dwie wystawy:

cztery-MK

Pierwsza, to „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2015” – prace karykaturzystów i rysowników satyrycznych, laureatów organizowanego przez Muzeum konkursu „Cztery Pory Karykatury”, w zabawny i krytyczny sposób komentujących wydarzenia minionego roku. Wystawa prezentuje rysunki takich artystów, jak m.in. Krzysztof Grzondziel, Witold Mysyrowicz, Henryk Cebula, Małgorzata Lazarek, Radosław Ruciński, Michał Graczyk, Jarosław Kozłowski.

bondarowicz-MK2

Druga ekspozycja – „Marcin Bondarowicz. Strażnik tajemnic” – to prezentacja twórczości uznanego polskiego karykaturzysty, w ostatnich latach jednego z najczęściej nagradzanych twórców w dziedzinie ilustracji, karykatury oraz rysunku prasowego w Polsce i na świecie, laureata I nagrody – Rogatego Ołówka oraz nagrody specjalnej – wystawy indywidualnej w konkursie „Najlepsze z Najlepszych. Rysunki Roku 2014”.

Ponadto w ramach akcji „Karykatura na żywo” Muzeum zaprasza na spotkanie z Dariuszem Pietrzakiem, znanym polskim karykaturzystą, który podczas tegorocznej Nocy Muzeów na życzenie publiczności będzie tworzyć karykatury portretowe oraz rysunki satyryczne.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *