NIETYLKOKOMIKS Lutczyna

lutczyn-rys
Rys. Edward Lutczyn

Wczoraj w Promie Kultury Saska Kępa w Warszawie, ul. Brukselska 23, o godz. 19.00 odbył się wernisaż wystawy komiksów i plakatów Edwarda Lutczyna w 45-lecie pracy artystycznej. Ekspozycję zatytułowaną „NIETYLKOKOMIKS” będzie można oglądać do 18 kwietnia br.

Edward Lutczyn – nieprzerwanie, od roku 1971 projektuje plakaty teatralne, filmowe, reklamowe (w sumie ok. 200), druki akcydensowe, znaki graficzne, okładki płytowe, kalendarze wieloplanszowe, programy teatralne, reklamy, znaczki pocztowe, a także animowane czołówki programów telewizyjnych.
Czynnie uprawia rysunek satyryczny – stworzył siedem własnych zbiorów rysunków: Narysuj mnie tato, O dziatkach i dziadkach. Czarna seria I, Czarna Seria II, Czarna seryjka dla dzieci, Jak po sznurku oraz album To tylko żart. Zilustrował ponad 130 książek dla dzieci. Współpracuje również z wydawnictwami w Niemczech.
Wydał serię 30 pocztówek i 10 plakatów autorskich. Projektował scenografię i kostiumy do teatrów dramatycznych: Teatr im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatr „Syrena” i Teatr „Komedia” w Warszawie, „Lalka” w Warszawie i Białostocki Teatr Lalek.
Zaprojektował dekoracje i postacie do dwóch serii (22odcinków) animowanego serialu „Czarodziej Oz” dla łódzkiej wytwórni „Semafor”.
Miał ponad 60 wystaw indywidualnych. Za dotychczasową działalność artystyczną otrzymał wiele nagród i wyróżnień, międzynarodowych i krajowych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *