„Nic poważnego (?)” Kozieł-Nowak w Galerii Satyrykon

koziel-nowak

Od dzisiaj, 29 października, do 28 grudnia br, w legnickiej Galerii Satyrykon można oglądać wystawę prac Magdaleny Kozieł-Nowak, pod przewrotnym tytułem „Nic poważnego (?)”.

Wernisaż z udziałem artystki odbędzie się 8 listopada, o godz. 18.00. Wstęp na wystawę i wernisaż jest wolny.

Magdalena Kozieł – Nowak mieszka i pracuje w Jaworze. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ilustruje i projektuje książki, tworzy również rysunek satyryczny. Od 2007 r. współpracuje z wieloma wydawnictwami, takimi jak m.in. Nasza Księgarnia, Literatura, Egmont, Wilga, WSiP, MAC Edukacja, a efektem tej pracy jest zilustrowanie kilkudziesięciu książek, za czym poszły sukcesy:
2014 r. – książka „Ksenia. O dziewczynce, która połykała literki i miała tylko jedną głowę” tekst: Marta Talacha, ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak, znalazła się na liście finałowej pierwszej edycji Międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci „Jasnowidze”.
2015 r. – Nagroda specjalna XVII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny DEBIUT w Zielonej Górze
2017 r. – książka „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, została nominowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2016.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *