Muzeum Karykatury znów otwarte dla zwiedzających

drogowskaz-mk

Od wtorku 26 maja 2020 roku Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego ponownie zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Koziej 11 w Warszawie. Obowiązują nowe zasady zwiedzania.

Po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa nareszcie możemy przyjąć gości w naszych salach wystawowych – mówi Elżbieta Laskowska, dyrektor Muzeum Karykatury im.  Eryka Lipińskiego. – Dostosowaliśmy przestrzeń do nowych wymogów sanitarnych, dla bezpieczeństwa zwiedzających zmieniliśmy również zasady zwiedzania ekspozycji – dodaje.

Muzeum będzie czynne od wtorku do niedzieli od 10:30 do 17:30, z  godzinną przerwą między 13:00 a  14:00. Goście muszą nosić maseczki ochronne oraz dezynfekować ręce po wejściu do budynku. Możliwe będzie wyłącznie zwiedzanie indywidualne, a w salach muzealnych jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób, zachowując od siebie dwumetrowy odstęp.

Do odwołania nie będą odbywać się warsztaty, wykłady, oprowadzania dla grup oraz inne wydarzenia edukacyjne organizowane przez Muzeum. Zwiedzający nie będą mogli korzystać z dotykowych urządzeń multimedialnych znajdujących się na ekspozycji. Zamknięta pozostanie również szatnia.

Bilety wstępu można kupić w kasie biletowej w kiosku Muzeum (rekomendowana płatność bezgotówkowa) lub za pośrednictwem portalu ewejsciowki.pl.
Nowy regulamin zwiedzania jest dostępny na stronie www.muzeumkarykatury.pl.

Niezmiennie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza również do śledzenia strony internetowej www.muzeumkarykatury.pl oraz mediów społecznościowych (Faceboook, YouTube), gdzie w ramach akcji #MuzeumKarykaturywsieci udostępnia wywiady, artykuły i filmy poświęcone sztuce karykatury.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu placu Zamkowego przy ul. Koziej 11 w  Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum Karykatury w Warszawie powstało w roku 1978. Jego twórcą, a później długoletnim dyrektorem był znakomity rysownik i  satyryk Eryk Lipiński. Idea powstania Muzeum Karykatury nurtowała go już na początku lat 60. XX wieku. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by  w  1983  roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze.

Tekst: Muzeum Karykatury

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *