Listopadowy e-GAG

Ivan Hanousek - Czech Republic
Ivan Hanousek

Ukazał się listopadowy numer e-GAG – miesięcznika autorów i przyjaciół czeskiej karykatury. Do niedawna e-GAG był biuletynem – miesięcznikiem Czeskiej Unii Karykaturzystów, redagowanym przez Ivan Hanouska. Od mniej więcej roku, czyli od zmian personalnych, które nastąpiły w CUK, e-GAG jest autorskim projektem firmowanym jednoosobowo przez Ivan.
Rozszerzyła się też znacznie formuła. Chociaż w tytule jest, że mamy do czynienia z miesięcznikiem autorów i przyjaciół czeskiej karykatury, to materiały w nim publikowane dotyczą rysunku satyrycznego na całym świecie. Każdy kolejny numer zawiera szereg aktualnych, jak i historycznych, informacji – oczywiście, z przewagą tych traktujących o karykaturze czeskiej.

e-GAG 11/2015 - kolaż: Pavel Taussig Czechy / Niemcy
e-GAG 11/2015 – kolaż: Pavel Taussig – Czechy / Niemcy

Materiały te są bogato ilustrowane – w tym numerze Hanousek prezentuje prace ponad czterdziestu autorów. Wśród nich są polscy rysownicy: Ha-Ga, Izabela Kowalska-Wieczorek, Krzysztof Grzondziel, Zbigniew Kołaczek, Czesław Przęzak i Sławomir Łuczyński.
Miesięcznik e-GAG rozsyłany jest przez wydawcę pocztą elektroniczną. Aktualny numer można też przeczytać w serwisie http://issuu.com/miroslavhajnos/docs/gag_2015_-_11

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *