Laureaci Viborg Cartoon Award 2018, trzech Polaków na wystawie pokonkursowej

Viborg Cartoon Award 2018 - First Prize: Constantin Sunnerberg / Belgium
Viborg Cartoon Award 2018 – First Prize: Constantin Sunnerberg / Belgium

Wczoraj oficjalnie zostały ogłoszone podczas wielkiego wieczoru kulturalnego w Viborg w Danii wyniki Viborg Cartoon Award 2018 – konkursu, którego wcześniejsze edycje przeprowadzane były jako Niels Bugge Cartoon Award.

Konkurs wygrał belgijski rysownik Constantin Sunnerberg. Na co dzień jest on współpracownikiem Le Soir, Courrier International, Jounal de Mardi, Espace de Libertés i Vif-Express. W konkursach bierze udział od roku 2010, do tej pory zdobył ponad 50 nagród i wyróżnień.

Drugą nagrodę zdobył mieszkający we Francji Irańczyk Shahrokh Heidari. Pierwsze kroki jako rysownik stawiał w roku 1993, a jako profesjonalista zadebiutował w roku 1996. W roku 2012 opuścił Iran jako uchodźca polityczny. Obecnie jego rysunki ukazują się w Courier International oraz Moyen-Orient, Arte, Lemonade, 360 Degrees, Iranwire, Tavanna, Radiozamaneh, Radiofarda.

Trzecia nagroda trafiła do rąk brazylijskiego rysownika Claudio Antonio Gomes. Artysta współpracuje m.in. z O Cometa Itabirano, O Estado de SP, Jornal do Brasil, Pasquim21, A Tarde, Le Monde Diplomatique Brasil og Courier International, Playboy Veja, Palavra i Bundas. Jest laureatem konkursów w Brazylii, na Kubie, w Hiszpanii, Turcji, Grecji, Włoszech, Kolumbii, Portugalii, Chinach i Iranie.

Na wystawie pokonkursowej, którą będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie, prezentowanych jest 60 najlepszych prac. W zestawie tym są rysunki trzech Polaków: Sławomir Makal (2 prace), Grzegorz Szumowski (1) oraz Tomasz Wołoszyn (1). Prace ich publikujemy na stronie > http://www.hajnos.pl/nowiny/makal-szumowski-i-woloszyn-w-top-60-dunskiego-konkursu/

Viborg Cartoon Award 2018 (Niels Bugge Cartoon Award) / Danmark

First Prize: Constantin Sunnerberg / Belgium
Second Prize: Shahrokh Heidari / Iran-France
Third Prize: Claudio Antonio Gomes / Brazil

Viborg Cartoon Award 2018 - Second Prize: Shahrokh Heidari / Iran-France
Viborg Cartoon Award 2018 – Second Prize: Shahrokh Heidari / Iran-France
Viborg Cartoon Award 2018 - Third Prize: Claudio Antonio Gomes / Brazil
Viborg Cartoon Award 2018 – Third Prize: Claudio Antonio Gomes / Brazil

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *