Korfantów przeżył Nalot Karykaturzystów

korf17

W minionym weekend, w dniach 12-14 maja, w Korfantowie (woj. opolskie) odbył się II Korfantowski Nalot Karykaturzystów.

W plenerze, którego organizatorem była Fundacja „Przyszłość i Rozwój” na Rzecz Gminy Korfantów oraz jej prezes Ryszard Henryk Nowak, uczestniczyli: Bartłomiej Belniak, Henryk Cebula, Michał Graczyk, Mirosław Hajnos, Ryszard Kudzian, Sławomir Lizoń, Daniel Strzelczyk, Andrzej Terlecki, Tomasz Wołoszyn.

W drugim dniu pleneru w Korfantowie gościła pracownia graficzna „Grafianie” z Ośrodka Kultury w Niemodlinie, czyli Artur Bogucki oraz Małgorzata i Katarzyna Dolak. Pobyt ich zaowocował kilkugodzinnym warsztatem sitodruku, podczas którego karykaturzyści (przy wydatnej pomocy „Grafian”) „przenosili” swoje prace na koszulki i torby płócienne.

„Normalne” karykatury i rysunki satyryczne, które powstały podczas pleneru, zostały zaprezentowane na wystawie w Miejskim Domu Kultury. Wernisaż wystawy, będący równocześnie finisażem pleneru, odbył się wczoraj.

Tegoroczna ekspozycja została wzbogacona pracami z ubiegłorocznego Nalotu – w roku ubiegłym wystawa poplenerowa była prezentowana w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. Ponowne pokazanie tych prac umożliwi szerszemu gronu zapoznanie się z twórczością satyryczną rysowników odwiedzających to urokliwe podopolskie miasteczko.

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację – autorami zdjęć są: Katarzyna Paszula, Michał Graczyk, Ryszard Kudzian i Mirosław Hajnos.

korf1
Od lewej: Andrzej Terlecki, Renata Mangold, Sławek Lizoń, Ryszard Kudzian, Daniel Strzelczyk, Michał Graczyk, Katarzyna Paszula,Tomasz Wołoszyn, Henryk Cebula, Mirosław Hajnos i Bartłomiej Belniak

korf3

korf2

korf4

korf5

korf6

korf7

korf25

korf9

korf8

korf10

korf11

korf22

korf24

korf23

korf12

korf19

korf21

korf31

korf28

korf34

korf33

korf32

korf30

korf29

korf27

korf13

korf16

korf15

korf14

korf20

korf26

korf18

Zapisz

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *