Konkurs na komiks o tematyce ekonomicznej

komiksy_ekonomiczne

EKONOMIKSY – NARYSUJ KOMIKS O TEMATYCE EKONOMICZNEJ I WYGRAJ 5 TYS. ZŁ!

Już po raz siódmy Forum Obywatelskiego Rozwoju i Bank Zachodni WBK zapraszają twórców komiksów do udziału w konkursie na prace o tematyce ekonomicznej. Najlepsze z nich zostaną wydane w specjalnym albumie, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne.
Twoje komiksy mogą trafić do szkół w całej Polsce i stać się źródłem wiedzy ekonomicznej dla tysięcy uczniów! Nie przegap takiej okazji i podejmij wyzwanie już dziś!

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć komiks na jeden z poniższych tematów:

1. Kadencyjność czy dożywocie? – czy ograniczenie liczby kadencji władz jest dobrym rozwiązaniem?

2. „Jak dają, to bierz…” – o nieefektywnym wydatkowaniu środków unijnych przez władze lokalne.

3. Raj a piekło podatkowe – jak skomplikowany system podatkowy utrudnia Kowalskiemu życie?

4. Kupuj z głową – o naszej świadomości konsumenckiej.

Celem konkursu jest przedstawienie powyższych zagadnień w przystępnej formie obrazkowej, ciekawej dla odbiorcy w każdym wieku. By ułatwić zadanie autorom, do każdego tematu przygotowano opis pomocniczy.

W konkursie można wygrać następujące nagrody:
I kategoria [Forma krótka: objętość 1 strona A4 (format 210 x 297 mm, układ wyłącznie pionowy, układ i liczba kadrów na stronie dowolna)]:
I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 4000 zł, III miejsce – 3000 zł,
II kategoria [Forma długa: objętość od 2 do 6 stron A4 (format 210 x 297 mm, układ wyłącznie pionowy, układ i liczba kadrów na stronie dowolna)]:
I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 4000 zł, III miejsce – 3000 zł,
Wyróżnienia w wysokości 600 zł, Nagroda publiczności, I kategoria – 1000 zł Nagroda publiczności, II kategoria – 1000 zł Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR ul. Ignacego Krasickiego 9A ź 02-628 Warszawa ź tel. +48 22 628 85 11, +48 726 621 240 e-mail: info@for.org.pl ź www.for.org.pl NIP: 521-34-49-293 ź REGON: 140924840 ź KRS: 0000277658

Wyboru najlepszych prac dokona jury w składzie:
Leszek Balcerowicz – Przewodniczący Rady FOR
Jacek Fedorowicz – satyryk
Michał Ogórek – satyryk
Marek Raczkowski – rysownik
Antoni Rodowicz – rysownik
Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – twórcy Jeża Jerzego,
Adam Radoń – Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi
Teresa Notz – Dyrektor ds. kontaktów społecznych, Bank Zachodni WBK

„Połączenie ekonomii i komiksu okazało się strzałem w dziesiątkę. Konkurs bowiem od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków. Każdy uczestnik może zaprezentować swoje umiejętności przed znakomitymi rysownikami i satyrykami”.
– Jakub Przeździecki, Koordynator Projektów FOR

Prace należy złożyć w siedzibie Forum Obywatelskiego Rozwoju, ul. Krasickiego 9A, 02-628 Warszawa, lub przesłać pocztą w terminie do 31 sierpnia 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego) w kopercie z dopiskiem: „Konkurs”, wraz ze stosownym oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną lub dwie prace (ale maksymalnie jedną w każdej kategorii).

Regulamin konkursu, materiały pomocnicze oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępne są www.for.org.pl lub www.komiksy-ekonomiczne.pl

Poprzednie edycje konkursu:
W zakładce KOMIKSY na stronie www.komiksy-ekonomiczne.pl dostępne są prace nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu, a w zakładce SCENARIUSZE LEKCJI – scenariusze przygotowane na podstawie wybranych prac przez metodyków z Ośrodka Rozwoju Edukacji przy współpracy z ekonomistami FOR. Poprzez specjalny formularz (http://www.for.org.pl/pl/komiksy-scenariusze-2013-2014#formularz_6) nauczyciele mogą bezpłatnie zamówić antologie komiksowe i płyty CD z poprzedniej edycji.
W poprzednich sześciu edycjach wzięło udział ogółem 651 osób, przyznano ponad 200 nagród o łącznej wartości ponad 150 tys. PLN. Weź udział już dziś i spotkaj się z wybitnymi rysownikami i satyrykami! Do wygrania nawet 5000 PLN!

Osoba do kontaktu: Aleksander Kwiatkowski, Dział Projektów FOR, e-mail: aleksander.kwiatkowski@for.org.pl, tel. 694 378 951

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *