Konkurs na komiks o liczniku długu publicznego

for_logoKonkurs FOR na najlepszy komiks o tematyce długu publicznego na 5-lecie istnienia licznika długu publicznego

Z okazji 5-lecia istnienia licznika długu publicznego ustawionego w centrum Warszawy przez Forum Obywatelskiego Rozwoju, nasza fundacja organizuje konkurs na komiks związany tematyką długu publicznego. Nagroda dla najlepszej pracy to 500 zł.
Oczekiwany wymiar pracy to 50×210 mm (albo wielokrotność tego wymiaru). Prosimy o przesłanie skanu (w jakości co najmniej 300 dpi) stworzonej pracy najpóźniej do godziny 23.59 21.09.2015 na adres projekty@for.org.pl. Zwycięska praca zostanie wykorzystana do produkcji materiałów promocyjnych związanych z obchodami 5-lecia istnienia licznika długu publicznego.
Licznik długu publicznego, ustawiony na pawilonie „Cepelii” przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej w centrum Warszawy, to wielki ekran świetlny pokazuje, że mamy do spłacenia ponad 1077 mld zł długu publicznego (stan na dzień 16 września 2015 r.). Stan na dzień uruchomienia licznika tj. 28.09.2010 r. wynosił 724 mld zł długu publicznego.
Największym problemem jest szybki przyrost długu, bo im wyższe mamy zadłużenie, tym więcej musimy płacić za jego obsługę. Gdyby Polska zaczęła być postrzegana przez inwestorów jako kraj, który w przyszłości może mieć problemy ze spłatą swojego zadłużenia, to już dzisiaj byłoby nam trudniej znaleźć chętnych na nasze obligacje. Wówczas moglibyśmy dalej się zadłużać, ale na znacznie gorszych warunkach (za wyższy procent), niż obecnie. Gdyby dług publiczny przestał rosnąć i ustabilizował się na obecnym poziomie około 50-55 proc., PKB, to w sprzyjających okolicznościach można by go rolować bez końca.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej poświęconej licznikowi długu publicznego: http://www.dlugpubliczny.org.pl

KONTAKT DO ORGANIZATORA

Aleksander Kwiatkowski aleksander.kwiatkowski@for.org.pl
Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR ul. Ignacego Krasickiego 9A  02-628 Warszawa  tel. +48 22 628 85 11, +48 726 621 240 e-mail: info@for.org.pl  www.for.org.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *