Gala SPAK

proj. Witold Mysyrowicz
proj. Witold Mysyrowicz

W piątek 27 maja o godz. 19.00 w Teatrze RAMPA w Warszawie przy ulicy Kołowej 20 (Targówek) odbędzie się Gala SPAK – Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury.

W programie Gali:

– otwarcie wystawy „Trzy w jednej”, która składa się z trzech odrębnych wystaw:

  •  Wystawy prac satyrycznych wybitnego grafika i karykaturzysty, najczęściej ostatni nagradzanego polskiego rysownika, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pieknych, Oddział w Katowicach, Krzysztofa Grzondziela, który otrzymał w roku 2015 doroczną honorową nagrodę SPAK-u – ERYK 2014.
  •  Wystawy prac nagrodzonych i wyróżnionych w 6 edycji konkursu satyrycznego „Manufaktura Satyry” w Żyrardowie, w latach 2010-2015, który to konkurs otrzymał doroczną honorową nagrodę SPAK-u – ERYK 2014
  •  Wystawy „Poczet monarchów Polski według Witolda Mysyrowicza”, bądąca autorską oryginalną, graficzną wizją polskich monarchów. Poczet wykonany został, jak również jest prezentowany z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski oraz polskiej państwowości.

– prezentacja katalogów trzech wymienionych wystaw

– wręczenie dorocznych nagród honorowych SPAK – ERYK 2014

– aukcja charytatywna rysunków satyrycznych na rzecz leczenia Wojtka z Zyrardowa cierpiącego na chorobę Tibial Hemimeila

– spektakl teatralny w wykonaniu artystów Teatru RAMPA

– spotkanie towarzyskie

Na galę obowiązują zaproszenia !

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *