Finisaż ze zgrzytem

Okładka katalogu pierwszego Konkursu na Rysunek Satyryczny "Prasa" - Zielona Góra 1986
Okładka katalogu pierwszego Konkursu na Rysunek Satyryczny „Prasa” – Zielona Góra 1986

Wczoraj w Zielonej Górze odbył się finisaż, czyli impreza podsumowująca XVII Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny, którego organizatorami byli Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych „Debiut” i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida. Niestety, relacji w tym serwisie z tego spotkania nie będzie…
Organizatorzy nie zaprosili na to wydarzenie współtwórcy i wieloletniego dyrektora (społecznie) najpierw zielonogórskiego, potem kożuchowskiego i znowu zielonogórskiego konkursu, pana Ryszarda Błażyńskiego. Człowieka bez którego na pewno nie byłoby tej imprezy.
W takiej sytuacji drugi z tandemu twórców konkursu, Mirosław Hajnos (prowadzący ten serwis), także zrezygnował z uczestnictwa w podsumowaniu kiedyś „ich” konkursu.
Specyfiką naszego kraju jest to, że historię zmienia się w zależności od potrzeb… Wygląda na to, że historia konkursu także jest pisana od nowa. Może w takim razie uczciwiej byłoby nie podawać w numeracji, że jest to „XVII” konkurs, ale liczyć tylko te organizowane przez WiMBP.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *